DUCHOWOŚĆ KOBIET

Warsztat taneczno – poznawczy dla wszystkich kobiet dorosłych.

Spotkanie 10 godzinne – 2 dni, na którym zapoznamy się z ok. 15 tańcami ( w dużej mierze to tańce tradycyjne ) oraz moim spojrzeniem na sferę, która łączy w sobie  taniec, ekstatyczną radość i … kobietę:  na ukrytą sferę ducha, której manifestacją są symbole, tańce, rytuały… To co bliskie kobietom.

Część poznawczą sprowadzę do pojęcia Jedności, Dwoistości i Trópostaciowości.

Wszyscy stanowimy Jedność. Pochodzimy z jednego Źródła. Obrazuje to symbol koła. Jednak Jedność „nie wie” kim jest, nie ma punktu odniesienia. Chce zatem doświadczyć samej siebie, kreuje więc Podwójność by w oczach opozycyjnego zjawiska doświadczyć tego czym jest lub nie jest ( choć jako Jedność – jest oczywiście Wszystkim Co Jest) . Pojawia się dwoista natura rzeczy i zjawisk.

Świat powierzchni to świat najbardziej spolaryzowany, w którym doświadczamy zmienności : zimna, ciepła, dnia, nocy, głodu, sytości, radości i smutku. Jak przypływ i odpływ .Kroczymy w tańcu, dwa kroki, prawą i lewą, „pozytywną” i „negatywną” – w jednym ciele. Tańczymy tradycyjne Tańce Drzewa Życia, tańce typu „góra” – „dół” , „to co na Niebie tak i na Ziemi”, by znaleźć trzci punkt odniesienia:  Równowagi .

Z Dwoistości wyłania się zatem dzieło kreacji  : panna – matka – stara; ojciec – matka – dziecko…

Na spotkaniu wyjaśnię pojęcia Koła Życia, Drzewa Zycia, wiedzę zawartą w symbolach i jak przekładają się na figury w tańcach tradycyjnych. Wiedza jest potęgą, widziałam wielokrotnie w oczach uczestniczek moich warsztatów iskry zrozumienia, afekt „aha”, uczucie olśnienia… Jesli interesuje Cię ta wiedza, wiedza zawarta w symbolach, tańcach, mitach i opowieściach – zapraszam Cię na to niecodzienne spotkanie….