MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ

 Warsztat taneczny – 10 godzin, ( 2 dni) z nauką ok. 20 tańców 

Co znajduje się „między niebem a ziemią” ? Jeśli wyobrazić sobie sferę niebiańską jako wszystko to co znajduje się wysoko „w niebie”, zaś sferę ziemską jako twardą materię Ziemi – to o czym mówimy ? O sferze życia. Nasi starożytni przodkowie zauważyli , że życie na ziemi ma miejsce jedynie na wąskim pasie obejmującym powierzchnię ziemi. Wszelkie  istoty , które unosiły się w powietrzu jak ptaki czy motyle ,   funkcjonowały pod powierzchnią ziemi  jak węże czy robaki – były , w gruncie rzeczy uważane nie za istoty świata materialnego, a za emanację istot duchowych. Byli to posłańcy z innego wymiaru, których spotkanie zawsze coś mówiło, było istotne dla tych żyjących w pełni w świecie widzialnym.

Zatem Życie ma swoje wąskie miejsce pomiędzy szerokimi sferami  granicznymi, gdzie świat ducha splata się z materią: miedzy niebem a ziemią. Sfera nieba jak i podziemi  osiągalna jest dla niewielu istot, zatem musza one być wyjątkowe, muszą być w kontakcie ze sferą ducha….

TRZY KOLORY, DRZEWO ŻYCIA, SYMBOLE TRADYCYJNYCH UBIORÓW, to i więcej opowieści o tym, co na powierzchni, o tym co zyje, przemienia się, transformuje… W ciągłym tańcu zycia. Między niebem a ziemią –  to dążenie do równowagi, do trwania życia, do zachowania cyklów, do ciągłego harmonizowania tego co wychodzi poza stan równowagi…